Лекційне заняття до всесвітнього дня здоров’я: продовжуємо щорічну традицію у рамках реалізації модулю Жан Моне

8 квітня за вже сформованою традицією до Всесвітнього дня здоров’я доцент кафедри маркетингу Летуновська Наталія провела для студентів спеціальності «Маркетинг» лекцію на тему «Тренди у діяльності українських та зарубіжних компаній на ринку товарів та послуг здоров’я». Під час лекції обговорили питання просування медичних компаній, виробників продуктів здорового харчування, надавачів послуг медичного туризму, закладів здорового харчування. Під час лекційного заняття Наталія зосередила увагу на питаннях особливостей бренд-колористики гравців ринку здорової продукції, видах бізнесу, які пропонують на ринку продукти здоров’я, за комплексністю підходу. У рамках дискусії поговорили про переваги різних типів диверсифікації товарного асортименту підприємств при виводі на ринок продукції зі сегменту здоров’я, а також поділилися цікавими інсайтами щодо корпоративних практик у питаннях здоров’я в зарубіжних компаніях.

 

Рецензування наукових статей у рейтингових журналах з тематики здоров’я

Упродовж 2023-2024 рр. член команди Jean Monnet Module "Healthy economy and policy: Values for Ukraine" д.е.н. Летуновська Н.Є. була активним рецензентом ряду статей, поданих до журналів видавництва MDPI, що є найбільшим видавництвом журналів із відкритим доступом у світі. Статті, рецензентом яких була Наталія, стосувалися тематики громадського здоров’я та сталого розвитку територій, що підтверджено відповідним сертифікатом.

Підтверджуючий сертифікат знаходиться за посиланням.

 

 

 

Дисемінація проекту на Міжнародній міждисциплінарній науковій конференції "UK-Ukraine Research Twinning Showcase and Networking"

26-17 березня 2024 року виконавиця проєкту Жана Моне взяла участь у Міжнародній міждисциплінарній науковій конференції "UK-Ukraine Research Twinning Showcase and Networking", яка проходила на базі Університету м. Ліверпуль (Великобританія). Дана конференція була спрямована на: 
- заохочення британських партнерів до більш активної взаємодії з українськими науковцями;
- поширення досвіду щодо нещодавньої дослідницької співпраці між Україною та Великою Британією у рамках програми Twinning на індивідуальному/інституційному/національному рівнях;
- стимулювання нових форм дослідницької співпраці в межах існуючої дослідницької діяльності;
- сприяння створенню нових зв'язків і спільних проектів між університетами, використовуючи поточний прогрес.
За результатами участі Анна Росохата поширила інформацію та досвід щодо участі виконавців проекту Жана Моне у грантових дослідженнях та наукових проектах. Атмосфера взаємодії української наукoвої діаспори та нетворкінг допомогли  встановленню наукових зв’язків для майбутньої співпраці.

Дисемінація результатів проєкту на міжнародному рівні

1 березня 2024 року членкиня команди реалізації модулю Жан Моне  "Healthy Economy and Policy: European Values for Ukraine"  Наталія ЛЕТУНОВСЬКА долучилася до звітної зустрічі, організованої в рамках роботи Food Decisions Research Laboratory, School of Hospitality Management, Penn State University (Пенсильванія, США), метою діяльності якої є співпраця та обмін думками між дослідниками з різних країн (США, Китай, Індія, Сінгапур та ін.) у питаннях вивчення харчової поведінки споживачів та імплементації інструментів управління вибору в стратегію розвитку підприємств галузі гостинності. Під час зустрічі учасники лабораторії презентували свої різноспрямовані напрацювання, які стосувалися результатів емпіричного дослідження у сфері продуктів повсякденного споживання та досліджень емоційної складової роботи персоналу галузі гостинності.

 

 

Досліджуємо маркетингові кейси разом зі слухачами курсу «Здорова поведінка та мотивація споживачів: ЄС та Україна»

В рамках курсу «Здорова поведінка та мотивація споживачів: ЄС та Україна» реалізаторка проекту Анна Росохата разом зі слухачами курсу досліджували маркетингові аспекти побудови соціально-відповідального бізнесу на засадах сталого розвитку. Відповідно разом зі студентами  протягом декількох зустрічей обговорювали та досліджували кейсові завдання та цікаві ситуації, що можуть виникати у маркетинговому менеджменті різних видів бізнесу в Україні. Говорили про досвід вирішення подібних питань у країнах Європейського Союзу та можливості адаптації даного досвіду на теренах України. Цікавими стали пропозиції студентів щодо вибору та впровадження пріоритетних послуг з метою дотримання цілей сталого розвитку сучасними підприємствами України.

 

Старт курсу "Здоровий регіональний розвиток: кращі європейські практики""

Наталія Летуновська, Людмила Сагер та Анна Росохата продовжують освітню ініціативу, спрямовану на надання студентам знань щодо політики Європейського Союзу у галузі здорового реагіонального розвитку. Курс "Здоровий регіональний розвиток: кращі європейські практики" проводиться в рамках Жана Моне модуля "Healthy Economy and Policy: European Values for Ukraine" (101047530- ERASMUS-JMO-2021-HEI-TCH-RSCH).
Курс спрямований на формування системи знань про концепцію здорового регіону, сталий розвиток та тенденції ЄС у цій сфері, вивчення підходів країн Європи щодо управління в системі охорони здоров'я та ознайомлення з групою показників регіонального добробуту, прийнятою в ЄС; формування умінь щодо стратегії реалізації та просування проєктів з регіонального оздоровлення. Цей курс охоплює такі питання: 
1. Основи здорового регіонального розвитку: механізм упровадження та реалізації здорового підходу в регіональному розвитку.Законодавство ЄС у сфері регіонального розвитку. 
2. Основні цілі та принципи сталого регіонального розвитку.
3. Формування здорового підходу в регіональному розвитку.Механізми інвестування в оздоровлення територій
4. Європейська ланка Всесвітньої організації здоров'я, її цілі та завдання. Тенденції в галузі оздоровлення в ЄС та в Україні. Зменшення нерівності в сфері медико-соціального забезпечення населення
5. Суб'єкти підприємницької діяльності: соціальна корпоративна відповідальність та соціальні підприємства. Відповідальне виробництво. Формування ринку здорової продукції: досвід країн ЄС. Сфера послуг у системі здорового регіонального розвитку

Успішно проведена відкрита лекція-тренінг на тему «Здорова поведінка людини і коли емоції зашкалюють під час травми»

Реалізатори проекту продовжують не лише самі доносити цінності Європейського Союзу до слухачів курсів в Україні, а й застосовують методи практико-орієнтовного навчання, так 19 лютого була проведена відкрита лекція-тренінг від кандидата економічних наук, практикуючого психолога, коуча Trauma Care Company (Нідерланди) Світлани Синяговської на тему: «Здорова поведінка людини і коли емоції зашкалюють під час травми». Під час тренінгу присутні дізнались психологічне підґрунтя поведінки людей під час стресових подій. Під заходу був цікаво представлений матеріал, ґрунтовно розкриті види травматичної поведінки людей, реакції, що виникають в психіці і тілі, а також розкриті особливості поведінки українців після травматичних подій в країні останніх років. Спікером були наведені декілька цікавих кейсових ситуацій, де присутні визначались із очікуваними та неочікуваними реакціями та поведінкою людей. В цілому захід був спрямований у більшій мірі на розкриття проблематики становлення здорового суспільства та кожної окремої особистості. Не зупиняємось на цьому і продовжуємо далі розкривати важливі цінності ЄС для України та їх аспекти.

Сертифікати про участь можна завантажити за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1xy_gPeV76prAjuWQxGZG5v_uVJXJ-E1p?usp=sharing

Тренінги про розумне поводження з відходами при веденні бізнесу: Європейський досвід та його впровадження в Україні

Реалізаторка проекту Анна Росохата провела разом із слухачами курсів в рамках реалізації проекту Жана Моне серію тренінгів щодо соціально-відповідального поводження з відходами. В рамках заходів були розглянуті питання накопичення сміття, його сортування та утилізації.  Студенти, ознайомившись із кейсами та прикладами Європейських компаній запропонували свої ідеї щодо ведення соціально-відповідального бізнесу через розумне поводження з відходами, їх, збором, сортуванням, ресайклінгом і навіть використання задля енергії (спалювання). Результати були запропоновані із врахуванням цілей сталого розвитку та запропоновані на конкретних прикладах підприємств, що функціонують на території Сумської області та України. Студенти були натхнені можливістю проявити свої креативні здібності та згенерувати ідеї для інновацій, які можуть принести користь суспільству та збереженню навколишнього середовища.
Роботи студентів можна переглянути за посиланням
https://drive.google.com/drive/folders/1k9VYeu3GAEjYVXzI0PCpu-w47kxq7OGY

Детальніше про курс «Здорова поведінка та мотивація споживачів: ЄС та Україна»

Одним із освітніх блоків модуля Жана Моне  "Healthy Economy and Policy: European Values for Ukraine" (101047530- ERASMUS-JMO-2021-HEI-TCH-RSCH) є курс «Здорова поведінка та мотивація споживачів: ЄС та Україна», який викладається викладачами кафедри маркетингу та реалізаторами проєкту Анною Росохатою, Людмилою Сагер, Наталією Летуновською. За мету викладання даного курсу покладено досягнення студентами сучасного конструктивного, фундаментального мислення та системи спеціальних знань щодо здорової поведінки та мотивації споживачів, що ґрунтуються на досвіді ЄС та його апробації в Україні, спрямованих на формування здорового задоволення потреб та запитів споживачів, формування культури споживання, орієнтованої на здоровий спосіб життя, раціональне поводження з ресурсами і дбайливе ставлення до довкілля. 
В цілому, курс спрямований на розкриття таких аспектів споживацької поведінки як:
- Основи екологічного маркетингу, здорова споживча мотивація щодо формування та впровадження здорової споживчої поведінки ЄС.
- Сучасні інструменти ЄС для реалізації маркетингового комплексу територій і регіонів на основі здорового споживання на різних рівнях.
- Надбання практики ЄС щодо застосування маркетингових методів і прийомів на ринку України для підвищення мотивації споживачів до здорового способу життя.

Вітаємо з успішним захистом докторської дисертації!

10 січня відбувся захист дисертації виконавця проєкту Наталії Летуновської на тему «Методологічні засади забезпечення здорового розвитку національної економіки» на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук у Спеціалізованій вченій раді Д55.051.06 Сумського державного університету.
Робота присвячена розробленню теоретико-методологічного та методичного підґрунтя забезпечення здорового розвитку національної економіки у системі державного управління. Окрім іншого, актуальність даного дослідження підтверджується розвитком цінностей, закріплених зокрема у Цілях сталого розвитку. Дослідження спрямоване на розвиток концепції, механізмів, методології оцінювання здорового розвитку національної економіки, запропоноване Наталією, цілком відповідає таким цінностям (зокрема ЦСР 3 -«Забезпечення здорового способу життя та сприяння благополуччю для всіх у будь-якому віці»), є актуальним та своєчасним.

Вітаємо Наталію і зичимо подальших професійних успіхів, натхнення і невичепрної енергії!

Курс "Політика згуртованості ЄС: особливості просування для формування стійкої конкурентоспроможності регіонів"

Раді нагадати щодо продовження освітніх ініціатив під керівництвом Людмили Сагер, спрямованих на надання студентам знань щодо особливостей просування Європейської політики згуртованості. Курс "Політика згуртованості ЄС: особливості просування для формування стійкої конкурентоспроможності регіонів" проводиться Людмилою Сагер, Наталією Летуновською та Анною Росохатою в рамках модуля Жана Моне  "Healthy Economy and Policy: European Values for Ukraine" (101047530- ERASMUS-JMO-2021-HEI-TCH-RSCH).
Курс спрямований на формування системи знань системи знань та навичок використання методів просування цілей політики згуртованості ЄС з метою формування стійкої конкурентоспроможності в регіонах.Цей курс охоплює такі основні питання: 
1. Політика згуртованості ЄС: цілі, принципи, цінності.
2. Програми транскордонного співробітництва ЄС. Транскордонна регіональна політика ЄС в рамках зовнішньої діяльності ЄС (розвиток співпраці в сфері економічного, фінансового та технологічного співробітництва з третіми країнами)
3.Державні стратегії регіонального розвитку: від «підтримки слабких» до «підтримки сильних». Пріоритет згуртованості у Державній стратегії регіонального розвитку. Потреби та проблеми побудови згуртованості в українських реаліях. Імплементація пріоритету «згуртована країна» на регіональному рівні
4. Політика згуртованості ЄС: взаємодія зацікавлених сторін. Роль та визначення мотивів стейкхолдерів у впровадженні політики згуртованості ЄС.
5. Кращі практики ЄС щодо впровадження політики згуртованості. Особливості та значення маркетингових інструментів просування цілей політики згуртованості ЄС. Міжнародні медіа-етика та стандарти