Завершення навчального курсу «Здоровий регіональний розвиток: кращі європейські практики»

У жовтні 2024 року завершилося вивчення курсу «Здоровий регіональний розвиток: кращі європейські практики» для студентів Сумського державного університету у рамках модуля Жана Моне  "Healthy Economy and Policy: European Values for Ukraine" (101047530- ERASMUS-JMO-2021-HEI-TCH-RSCH)
За цим курсом навчалися більше ніж 50 студентів різних спеціальностей та освітніх рівнів. Курс був не лише теоретичним, а й практикоорієнтованим із поєднанням лекцій-обговорень, перевернутих лекцій із творчими завданнями, тренінгами та кейс-стаді, що в кінцевому підсумку дало можливість слухачам цього курсу опанувати навички критичного мислення в сфері стратегічного розвитку регіонів, дослідити важливі аспекти європейських цінностей, спрямованих на підтримку стійкого розвитку, підвищення якості життя населення, покращання соціально-економічних показників регіонів і країни в цілому. У курсі приділена істотна увага аналізу програмних документів у сфері розвитку системи охорони здоров’я країн Європейського Союзу та ініціативам, пов’язаним з питанням згруртованості регіонів ЄС. Залучені лектори з різних галузей діяльності: Ольга Скрипник (представник агентства промоції місцевого розвитку), Валерія Корощенко, Олег Далечін (представники бізнесу з різних регіонів), Лілія Хоменко (викладач-фахівець у питаннях маркетингу територій) допомогли збагатити курс, поділившись своїм досвідом та баченням регіонального розвитку в Україні.
Під час вивчення курсу його слухачі ознайомилися з концепцією здорового регіону, принципами здорового розвитку та поточними тенденціями ЄС у цій сфері. Наприкінці курсу студенти здобули можливість порівнювати підходи до розвитку регіону в ЄС з українськими та застосовувати кращі практики з досвіду країн ЄС для розроблення та планування аналогічних заходів у вітчизняній регіональній політиці.

Зустріч інституту економічних досліджень 2024: дисемінація результатів проєкту на міжнародному рівні

29-30 жовтня жовтня керівник проєкту Людмила Сагер взяла участь у 3-тій щорічній конференції "Зустріч інституту економічних досліджень 2024" (Смоленіце, Словаччина). Конференцію було присвячено обговоренню соціально-економічних наслідків екологічних викликів, економічного розвитку країн ЄС, зростанню інфляції та цін, регіонального економічного моделювання та розвитку, економічних впливів старіння населення, фінансової стабільності у країнах ЄС та Словаччині зокрема. Окрему увагу учасники конференції зосередили на особливостях імплементації політики згуртованості ЄС. Зокрема, розглянули питання ефективності процедур підготовки та управління когезійними фондами ЄС, вплив грантової політики згуртованості на корпоративну ефективність підприємств на прикладі Словаччини і т.д. 

 

 

Слідувати або не слідувати модним тенденціям чи про Цілі сталого розвитку та як звичайні споживачі можуть зробити довкілля кращим

27 жовтня у рамках святкування 79-річчя створення ООН у штаті Пенсильванія учасниця Модулю Jean Monnet «Healthy Economy and Policy: European Values for Ukraine» Наталія Летуновська відвідала захід, присвячений підтримці виконання 17 Цілей сталого розвитку. Цього року тематика зустрічі була сфокусована на обговоренні виконання Цілі 12, а саме відповідального споживання та виробництва. Дискусія стосувалася питання ролі індустрії виробництва одягу та її впливу на довкілля. На виставці були представлені інноваційні елементи одягу та аксесуарів, виготовлені з переробленої сировини для зменшення кількості відходів від виробництва у сфері моди. Із цікавої презентації від професора Aydin Alptekinoglu (Smeal College of Business, Penn State University) дізналися, що індустрія моди знаходиться на другому місці в світі серед інших галузей за рівнем негативного впливу на довкілля. Зважаючи на цей невтішний висновок, спікером було запропоновано ряд шляхів, як зменшити негативний вплив моди на довкілля, і не останню роль тут відіграє поведінка самих споживачів, покупців одягу.

Кластерний семінар за напрямом Жан Моне Програми ЄС Еразмус+

Виконавиці проєкту Людмила Сагер та Наталія Летуновська 15 жовтня 2024 р. взяли участь Кластерному семінарі за напрямом Жан Моне Програми ЄС Еразмус+ «Вивчення та поширення європейських студій в Україні: успішні практики, виклики та перспективи», організованому Національним Еразмус+ офісом в Україні в межах #ErasmusDays 2024. Метою заходу було не тільки забезпечення синергії та співпраці між проєктами Жан Моне та з іншими проєктами Програми ЄС Еразмус+ в Україні, але і поширення інформації щодо впливу європейських студій на розвиток освітньо-наукового потенціалу закладів вищої освіти та на державні політики в Україні. Разом з іншими учасниками семінару Людмила та Наталія поділилися своїми напрацюваннями, досвідом реалізації проєктів Ж.Моне та визначили напрямки подальшої співпраці щодо поширення цінностей ЄС в Україні. 

 

Роль інновацій у формуванні здорової економіки: участь у міжнародній конференції

10 жовтня керівник проєкту Людмила Сагер взяла участь у 12-тій щорічній конференції з питань підприємництва та інновацій "Розумні машини та системи на службі людства" (м. Таллін, Естонія). Основним мотивом заходів у рамках конференції було обговорення підприємництва, інновацій та розумних технологій на службі людства. Конференція була зосереджена на таких темах, як нові тренди в бізнесі, використання штучного інтелекту та інтелектуальних систем у різних галузях промисловості, їх вплив на економіку та суспільство, а також етичні та правові аспекти впровадження цих передових технологій на користь людства. Людмила представила напрацювання у сфері інклюзивного зростання та інновацій як рушійного фактора впливу на нього. 

 

Випуск навчального посібника: ще один крок на шляху реалізації проєкту

З радістю повідомляємо про вихід у світ навчального посібника „Healthy economy: European values for Ukraine”.
У навчальному посібнику розглядаються теоретичні питання здорового регіонального розвитку, особливості формування стійких громад, роль підприємств і промисловості у створенні здорового економічного середовища, реалізація політики згуртованості, маркетингові інструменти, які використовуються для поширення концепції здорового регіонального розвитку, здорова поведінка та мотивація споживачів. 
Посібник буде корисним викладачам, аспірантам, студентам різних спеціальностей вищих навчальних закладів, широкому колу читачів, які цікавляться питаннями регіонального розвитку. Посібник містить багато прикладів і фактичних матеріалів, що ілюструють теоретичні основи.
Авторами посібника стали реалізатори проєкту: Людмила Сагер, Наталія Летуновська і Анна Росохата.  
Книгу опубліковано у друкованому та електронному форматах. Шукайте посібник у бібліотеці Сумського державного університету, Сумській обласній науковій бібліотеці та за посиланням.

Дослідження поведінкових аспектів здорового харчування в рамках стажування в Пенсильванському державному університеті

Член команди проєкту Жан Моне «Healthy Economy and Policy: European Values for Ukraine” Наталія Летуновська у рамках програми Fulbright Visiting Scholar уже місяць знаходиться у США, де проходить стажування на базі Школи менеджменту гостинності Пенсильванського державного університету, де займається дослідженнями тих факторів та прихованих чинників, які впливають на харчову поведінку людей, зокрема стимулюють їх до дотримання здорового раціону в щоденному споживанні їжі. Вересень був насичений подіями і, крім початку роботи над дослідницьким питанням та формуванням робочих гіпотез, Наталія встигла відвідати ряд тематичних аудиторних занять з дисциплін «Readings in Ingestive Behavior» кафедри харчових наук та «Сталі рішення в системах харчування в громадських місцях» від Школи менеджменту гостинності. Дуже надихаючими були яскраві тури поведінковими лабораторіями університету з великою кількістю найсучаснішого обладнання та інформацією про проєкти, які виконуються науковцями. Цікавим інсайтом було виявити, що в США активно займаються пропагуванням здорового способу життя та промоцією повноцінного харчування серед дорослого та дитячого населення.

Перемога в конкурсі дипломних проєктів під керівництвом члена команди проєкту Жан Моне: про здорові солодощі і не лише

Не лише члени команди проєкту працюють над вирішенням наукових та практичних проблем у сфері здорового розвитку, а цього року випускниця спеціальності «Маркетинг» Анастасія БРЕЧКА, чий дипломний проєкт під керівництвом д.е.н. Наталії ЛЕТУНОВСЬКОЇ стосується питання маркетингової стратегії розвитку бізнесу в сегменті здоров’я, здобула призове місце на Всеукраїнському конкурсі кваліфікаційних робіт зі спеціальності «Маркетинг», що проходив на базі Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту. Приємно, що це спільна робота над тематикою, що пов’язана з діяльністю українського закладу здорового харчування і присвячена вдосконаленню бренду кав’ярні міста Суми, що спеціалізується на виготовленні здорових солодощів, із використанням інструментів цифрового маркетингу. 
Вітаємо Анастасію та Наталію з цим здобутком та зичимо подальшої плідної співпраці в тематиці розвитку бізнесу в сфері виробництва здорових продуктів!

Участь у Міжнародній конференції «Соціальний розвиток до цінностей Етика-Технології-Суспільство»

В період з 24 по 26 вересня 2024 року керівниця проєкту Людмила Сагер взяла участь у конференції «Соціальний розвиток до цінностей Етика-Технології-Суспільство» (Польща). На конференції відбулося обговорення актуальних питань сталого розвитку, технологічних інновацій та їх впливу на економіку, суспільство та навколишнє середовище, включно з темами зеленої економіки та штучного інтелекту до етичних та правових аспектів впровадження новітніх технологій.
Разом з науковцями з Польщі, Словаччини та України вдалося обговорити питання важливості розповсюдження принципів політики згуртованості, у т.ч. задля формування інклюзивного розвитку економіки та подолання негативного впливу кризових факторів.

 

Цифрові інструменти маркетингових комунікацій представників бізнесу сфери «хелсі»: кейси України

Приємно, коли студенти та викладач знаходяться на «одній хвилі» 😊 Так вийшло і з домашнім завданням студентів-бакалаврів спеціальності «Маркетинг», коли в рамках практичного кейсу з аналізу диджитал-інструментів сучасних представників бізнесу в Україні вони в переважній більшості обрали для дослідження суб’єктів  господарювання сфери спорту та здоров’я. Під час аудиторного заняття викладач Наталія Летуновська разом зі студентами познайомилися з основним переліком маркетингових активностей у цифровому середовищі підприємств малого та середнього бізнесу України (серед них такі відомі для жителів м. Суми спортивні клуби, як «B-Tone», «Papa Gym», «Maxima», українські компанії «Cupffee», «Lekorna») та оцінили ефективність упровадження в діяльність диверсифікованого підходу у використанні соціальних мереж та інтернет-реклами. Саме такі приклади спільної роботи надихають на подальшу промоцію проєкту «Healthy economy and policy: European values for Ukraine» серед молоді України та представників місцевого бізнесу.

Розширення горизонтів: дисемінація результатів проєкту на міжнародній конференції

Впродовж 18-21 серпня 2024 року у місті Бургас (Болгарія) відбулась міжнародна конференція "Economy & Business 2024", яка зібрала учених 19 країн, серед яких була і керівник проєкту Людмила Сагер. На конференції було представлено дослідження глобальних економічних викликів та можливостей, інновацій та технологій, підприємництва та нових бізнес-моделей, а також питань відповідального зростання та інклюзивної економіки в контексті сучасних тенденцій і майбутніх перспектив. Людмила Сагер представила доповідь "Комплексна оцінка інклюзивного зростання: міжкраїновий аналіз з використанням інтегрального показника». Дотримання принципів політики згуртованості сприяють інклюзивному зростанню країн задля зменшення економічних  та соціальних розривів зокрема під впливом кризових факторів.

 

"Бути лідером свого життя": успішне завершення PROactive week від Аліни Познанської

28 травня 2024 року відбувся фінальний захід в рамках реалізації PROactive week «Маркетинг і промоція  для здорової економіки» за проєктом Жан Моне «Health Economy and Policy: European Values for Ukraine». Цього разу Аліна Познанська - директорка координаційного центру національної програми «ВідНОВА», тренерка з проєктного дизайну та розвитку команд, фасилітаторка, менторка громад, співвласниця бренду Poznanski, голова ГО «Місто Активних Громадян» - поділилася своїм багаторічним досвідом щодо розвитку особистості на лідерських навичок. Під час зустрічі Аліна розповіла про ключові принципи лідерства, описала основні стереотипи щодо лідерів та лідерства, разом із учасниками визначила ключові навички лідера, продемонструвала важливість розвитку цих навичок у кожної особистості та надала практичні поради для тих, хто прагне розпочати свій шлях до особистого успіху. Ці та інші питання, яких спікерка торкнулася під час бесіди з учасниками, викликав у останніх жвавий інтерес та захоплення. Цей захід став джерелом натхнення та мотивації для всіх учасників. 
Вітаємо усіх учасників із успішним проведенням заходу та сподіваємося на подальшу співпрацю у розвитку лідерських якостей та громадських ініціатив в Україні.
Запис зустрічі можете переглянути на нашому You Tube каналі вже незабаром. Слідкуйте за оголошеннями у соціальних мережах.
Всім учасникам зустрічі будуть видані сертифікати.

Онлайн курс "Healthy Economy: European Values for Ukraine" вже у широкому доступі

Раді повідомити про те, що тепер кожен бажаючий має можливість не тільки ознайомитись із основними принципами політики згуртованості ЄС, питаннями здорового регіонального розвитку, ролі підприємств і промисловості у створенні здорового економічного середовища, але і поглибити свої знання та набути практичних навичок щодо формування стійких громад, реалізації політики згуртованості, визначенню впливу дестабілізуючих факторів, використанню маркетингових інструментів для поширення концепції здорового регіонального розвитку, визначенні мотивів споживачів до вибору здорової продукції і т.д. в рамках навчання на онлайн-курсі "Healthy Economy: European Values for Ukraine". Даний курс буде корисним викладачам, аспірантам, студентам різних спеціальностей вищих навчальних закладів, широкому колу читачів, які цікавляться питаннями регіонального розвитку. Доступ до курсу вільний (доступ за посиланням). Автори курсу (Сагер Людмила, Летуновська Наталія, Росохата Анна) завжди відкриті до співпраці та готові відповісти на питання, які виникнуть у процесі проходження курсу.

Розвиток здорової особистості через призму освіти, комунікацій, маркетингу та бізнесу

24 травня 2024 р. відбувся черговий захід в рамках реалізації PROactive week проєкту Жан Моне «Health Economy and Policy: European Values for Ukraine». Сьогодні учасники долучилися до круглого столу «Здоровий розвиток особистості: цінності, маркетинг та промоція» за участі досвідчених спікерів: 
Ганни Швіндіної - д.е.н., професорки, доцентки Школи Менеджменту Американ Юніверсіті Київ, виконавчої директорки ГО «Центр освіти впродовж життя», яка поділилась досвідом у інформальній освіті, торкнулася питань розвитку соціального капіталу та підтримки ментального здоров’я;
Марини Пташник – засновниці школи комунікацій «Спільна мова», коуча з комунікації, на думку якої комунікація -це найкращий об’єкт для інвестицій, а розвиток комунікаційних навичок торує шлях не тільки до особистісного, але і професійного розвитку;
Анни Дериколенко - к.е.н., керівниці відділу маркетингу «Єдиного цифрового освітнього простору «EDDY»», яка поділилась досвідом використання цифрових технологій та маркетингових інструментів при просуванні, в т.ч. освітніх проєктів
Валерії Корощенко - співвласниці жіночого простору творчості “Коліжанка”, бізнес якої спрямований на розвиток творчих здібностей, підтримку ментального здоров’я та формування ком’юніті однодумців.
Виступ спікерок продовжився жвавою дискусією учасників в рамках сформованих груп за кожним напрямком і завершився підбиттям підсумків щодо наявних проблем та перспектив застосування принципів, методів та підходів формальної та інформальної освіти, комунікацій, маркетингових інструментів та бізнесу і лідерства для здорового розвитку особистості.
Запис зустрічі можете перегляну на нашому You Tube каналі вже незабаром. Слідкуйте за оголошеннями у соціальних мережах.
Всім учасникам зустрічі будуть видані сертифікати.