Матеріали та Новини
2023
ЗЕЛЕНІ СТАНДАРТИ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ УНІВЕРСИТЕТІВ
Захід відбувався у межах проєкту «Зелені стандарти для українських університетів», що реалізується за фінансування Національного агентства академічних обмінів (Польща) та координується Вроцлавською Політехнікою.
Особливістю цього етапу реалізації проєкту була організація літньої школи «Зелені технології для українських студентів» із залученням студентів українських університетів-партнерів. Завдяки цій ініціативі 8 студентів Сумського державного університету (ННІ БіЕМ і факультет ТеСЕТ) впродовж тижня вивчали зелені бізнес-моделі та отримували навички створення і управління зеленими проєктами для досягнення цілей сталого розвитку.
ЕКОЛОГІЧНА ПОЛІТИКА СУМДУ: ПРИНЦИПИ РОЗБУДОВИ ЗЕЛЕНОГО КАМПУСУ
Запрошуємо взяти участь у он-лайн лекції-дискусії «Ініціативи формування зелених кампусів в ЄС»
Дізнаєшся про:
- цілі та принципи формування зелених кампусів
- роль зелених кампусів у пом’якшенні змін клімату
- сучасні практики організації зелених кампусів
Час проведення:
25 травня 2023 року, 17.00 (укр. час)
Онлайн-платформа Google Meet https://meet.google.com/yzg-qjqq-gtq
Студенти та аспіранти кафедри фінансових технологій і підприємництва поділяться досвідом перебування у закордонних університетах.
Потрібен сертифікат участі - заповнюй анкету за посиланням https://docs.google.com/forms/d/1ZaaG6nqBWmBdm7T_G8PdObD31TvxuFsSXnJ9SBtaltY/edit
Запрошуємо взяти участь у відкритій лекції «Принципи реалізації програм та практик зелених кампусів в ЄС»
Спікер - д.е.н., професор Тетяна Васильєва
Ви дізнаєтесь про те, яким чином організовані зелені кампуси в провідних університетах світу, як реалізуються інноваційні екологічні програми в академічних містечках.
Захід відбудеться 30 травня 2023 року, 17.30 (укр. час).
Онлайн-платформа Google Meet https://meet.google.com/yzg-qjqq-gtq
Студенти та аспіранти кафедри економіки, підприємництва та бізнес-адміністрування поділяться досвідом перебування у закордонних університетах.
Потрібен сертифікат участі у проєкті Жана Моне «Стратегії зеленого кампусу: досвід ЄС для українських університетів» - заповнюй анкету за посиланням https://docs.google.com/forms/d/1CUd10ZXGFNQ8NNcP3SsEBOGfhybyfMR0rYCS6p5rCYw/edit
Ефекти та переваги функціонування зелених кампусів
Запрошуємо взяти участь у відкритій лекції «Ефекти та переваги функціонування зелених кампусів»
Спікер - д.е.н., професор Тетяна Васильєва
Ви дізнаєтесь про ефекти функціонування зелених кампусів, ключові переваги екологізації академічних спільнот.
31 травня 2023 року, 17.00 (укр. час)
Онлайн-платформа Google Meet https://meet.google.com/yzg-qjqq-gtq
Студенти кафедри бухгалтерського обліку та оподаткування розкажуть про зелені кампуси університетів Португалії та Словаччини.
Потрібен сертифікат участі - заповнюй анкету за посиланням https://docs.google.com/forms/d/153RBrhGN0JcPZv75K51MBTezCLVAeuvSawQzbxJ2E9Q/edit
Ефекти та переваги функціонування зелених кампусів
Запрошуємо взяти участь у відкритій лекції «Ефекти та переваги функціонування зелених кампусів».
Спікер - д.е.н., професор Тетяна Васильєва.
Ви дізнаєтесь про європейські стандарти та найкращі практики реалізації SDG. Вплив розвитку Green Campus на формування свідомої громадянськості в різних сферах суспільного життя.
Час проведення:
1 червня 2023 року, 17.00 (укр. час)
Онлайн-платформа Google Meet https://meet.google.com/yzg-qjqq-gtq
Студенти кафедри маркетингу розкажуть про зелені кампуси університетів Германії та Польщі.
Потрібен сертифікат участі - заповнюй анкету за посиланням
https://docs.google.com/forms/d/1g4njsKDLr_wNGVghoSYd2aLk8XESpl2v5_L-srHtTrM/edit
Принципи реалізації програм та практик зелених кампусів в ЄС
Запрошуємо взяти участь у відкритій лекції «Принципи реалізації програм та практик зелених кампусів в ЄС».
Спікер - д.е.н., професор Тетяна Васильєва.
Ви дізнаєтесь про передовий досвід і практики імплементації зелених кампусів в ЄС.
3 червня 2023 року, 10.00 (укр. час)
Онлайн-платформа Google Meet https://meet.google.com/yzg-qjqq-gtq
Студенти та аспіранти економічної кібернетики розкажуть про зелені кампуси університетів Швеції, Японії та Польщі.
Потрібен сертифікат участі - заповнюй анкету за посиланням
https://docs.google.com/forms/d/1cpNLKR7g_s0uY_O7ZEaP7vv1DUQ5xXPq9qwvKKjjTv8/edit
Екологічно відповідальна поведінка – основа розвитку зелених кампусів
Запрошуємо взяти участь у відкритій лекції «Екологічно відповідальна поведінка – основа розвитку зелених кампусів»
Спікер - д.е.н., професор Тетяна Васильєва
Ви дізнаєтесь про особливості формування «зеленої» свідомості та екологічного виховання в ЄС.
6 червня 2023 року, 17.30 (укр. час)
Онлайн-платформа Google Meet https://meet.google.com/yzg-qjqq-gtq
Студенти та аспіранти кафедри управління імені Олега Балацького розкажуть про зелені кампуси університетів Великобританії, Польщі, Німеччини.
Потрібен сертифікат участі - заповнюй анкету за посиланням https://docs.google.com/forms/d/1MiAUwfJRi8QXrb4Oq4U9eTUo35kB56mNW5nF3MZM6d8/edit
Розвиток зелених капмусів: досвід країн ЄС для України
Запрошуємо взяти участь у відкритій лекції «Розвиток зелених капмусів: досвід країн ЄС для України»
Спікер - д.е.н., професор Тетяна Васильєва
Ви дізнаєтесь про особливості формування зелених кампусів провідних університетів світу.
8 червня 2023 року, 17.30 (укр. час)
Онлайн-платформа Google Meet https://meet.google.com/yzg-qjqq-gtq
Студенти та викладачі кафедри міжнародних економічних відносин розкажуть про зелені кампуси університетів Польщі, Чехії, Фінляндії, США, Канади.
Потрібен сертифікат участі - заповнюй анкету за посиланням https://docs.google.com/forms/d/11qgmJUoinpt2wlvft0t8oaIqZsTM1om9ykp_K_TCoEg/edit
ЛЕКЦІЯ-ДИСКУСІЯ: GREEN CAMPUS FORMATION INITIATIVES: BEST PRACTICES OF EUROPEAN UNION UNIVERSITIES
25 травня 2023 року, в рамках реалізації проєкту «Green Campus Strategies: EU Experience for Ukrainian Universities» 2022-2025, 101085427 — GCAM — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH та інтенсивного курсу «Політика згуртованості ЄС: стратегії зеленого кампусу для сталого розвитку», було проведено вебінар, присвячений ініціативам формування зелених кампусів. На он-лайн лекції-дискусії були присутні більше 100 слухачів, студентів та аспірантів спеціальностей «Маркетинг», «Менеджмент», «Економіка, «Фінанси» Сумського державного університету, Полтавського університету економіки і торгівлі, Національного університету «Чернігівська політехніка».
Спікери д.е.н., професор Тетяна Васильєва та д.е.н., професор Олена Чигрин розповіли про цілі та принципи формування зелених кампусів, їх роль у пом’якшенні змін клімату, сучасні практики організації зелених кампусів.
Під час лекції студенти та аспіранти кафедри фінансових технологій і підприємництва також розповіли про своїй досвід перебування у закордонних університетах Португалії, Великобританії, Латвії, Італії та Іспанії.
Посилання на проведений захід від інших ВНЗ.
ВЕБІНАР-ІНТЕНСИВ: PRINCIPLES OF PROGRAMS AND PRACTICES OF GREEN CAMPUSES IMPLEMENTATION IN THE EU
Кафедра маркетингу продовжує реалізовувати проєкт Жана Моне «Green Campus Strategies: EU Experience for Ukrainian Universities» (2022-2025, 101085427 — GCAM — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH) та досліджувати інноваційні практики розбудови університетських кампусів на принципах сталого екологічно збалансованого розвитку.
30 травня 2023 року в рамках курсу «Політика згуртованості ЄС: стратегії зеленого кампусу для сталого розвитку», професор Тетяна Васильєва та д.е.н., професор Олена Чигрин провели вебінар-інтенсив, присвячений ключовим підходам та принципах формування та розвитку зелених академічних містечок. Головними акцентами заходу стали актуалізація соціальної та екологічної відповідальності, формування сталого способу мислення.
На он-лайн зустрічі були присутні більше 80 студентів бакалаврів та магістрів спеціальностей «Маркетинг», «Менеджмент», «Економіка і бізнес», «Фінанси та підприємництво» Сумського державного університету та Полтавського університету економіки і торгівлі.
Спікери д.е.н., розповіли про цілі та принципи формування зелених кампусів, їх роль у пом’якшенні змін клімату, сучасні практики організації зелених кампусів.
На прикладах Технічного університету (м. Кошице, Словаччина) та Чеського університету природничих наук (м. Прага, Чехія) слухачі обговорили успішні приклади реалізації практик зелених капмусів.
ВІДКРИТА ЛЕКЦІЯ: ЕФЕКТИ ТА ПЕРЕВАГИ ФУНКЦІОНУВАННЯ ЗЕЛЕНИХ КАМПУСІВ
Ідея удосконалення організації університетських кампусів значною мірою залежить від рівня екологічної культури та рівня обізнаності.
31 травня 2023 року в рамках реалізації проєкту Жана Моне «Green Campus Strategies: EU Experience for Ukrainian Universities» (2022-2025, 101085427 — GCAM — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH) Тетяна Васильєва та Олена Чигрин провели відкриту лекцію, присвячену ефектам та перевагам функціонування зелених кампусів.
Ключовими питаннями лекції стали розглянуті ключові аспекти створення зелених кампусів (проведення інституційних та соціальних змін, інтеграція питань сталого розвитку в освітній процес, розвиток наукової діяльності у сфері зеленого розвитку, участь в ініціативах, спрямованих на підвищення енергоефективності, розвиток зеленої освіти та екологічної культури молоді, розробка програм співпраці та партнерства з іншими організаціями для цілей сталого розвитку), реалізація яких буде забезпечувати низку соціально-економічних та екологічних ефектів.
На вебінар були залучені студенти спеціальності «Маркетинг» та «Бухгалтерський облік та оподаткування». Окрім того присутніми були викладачі та студенти бакалаври та магістри Полтавського університету економіки і торгівлі та студенти Сумського будівельного коледжу.
Родзинкою заходу стали також доповіді студентів Рудиченко Артема про Економічний університет у Братиславі (Словакія) та Пуговкіної Юлії про Університет Лісабону (Португалія).
ВІДКРИТА ЛЕКЦІЯ: ЗЕЛЕНІ КАМПУСИ ТА СВІДОМЕ ГРОМАДЯНСТВО
Екологічно свідоме громадянство – це, перш за все, свідомий вибір, ефективна комунікація, вміння співпрацювати та будувати спільні рішення. Це також про те, як свідомо відноситись до довкілля, знаходити альтернативні ресурси, свідомо ухвалювати сталі рішення і брати відповідальність за майбутні наслідки. Про це та багато цікавого іншого йшлося вебінарі-дискусії від Тетяни Васильєвої, Артура Хорунжего та Катерини Рудецької.
1 червня 2023 року в рамках реалізації проєкту Жана Моне «Green Campus Strategies: EU Experience for Ukrainian Universities» (2022-2025, 101085427 — GCAM — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH) вони провели відкриту лекцію, присвячену розвитку зелених кампусів, як складової формування свідомого громадянства.
Спікери розповіли про європейські стандарти та найкращі практики реалізації SDG. Вплив розвитку Green Campus на формування свідомої громадянськості в різних сферах суспільного життя.
Студенти кафедри маркетингу поділились досвідом перебування в Університеті міста Гановер (Германія) та Університеті Вітовта Великого (м. Каунас, Литва). Жваву дискусію визвали питання присвячені реалізації принципів сталого розвитку при організації академічного містечка, студентських просторів та дозвілля.
ЛЕКЦІЯ: ПРАКТИКИ ЗЕЛЕНИХ КАМПУСІВ В ЄС
Реалізація принципів сталого розвитку в академічному середовищі представляє собою систему заходів, які стосуються навчального процесу, наукової та грантової діяльності, організації університетських кампусів та студентського життя.
Реалізація проєкту Жана Моне «Green Campus Strategies: EU Experience for Ukrainian Universities» (2022-2025, 101085427 — GCAM — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH) направлена на ознайомлення студентів та аспірантів з кращими науковими і педагогічними практиками, студентськими ініціативами щодо забезпечення кліматичної нейтральності та екологічної відповідальності в університетській спільноті.
3 червня 2023 року на базі онлайн-платформи Google Meet Тетяна Васильєва та Олена Чигрин провели відкриту лекцію, присвячену особливостям функціонування зелених кампусів в країнах Європейського Союзу.
Запрошені студенти бакалаври та магістри спеціальностей «Маркетинг» та «Економічна кібернетика» дізнались про передовий досвід і практики імплементації зелених кампусів в ЄС.
Жваву дискусію визвали також презентації студентів про організацію зелених кампусів університетів Швеції, Японії та Польщі.
ВЕБІНАР: ЕКОЛОГІЧНО ВІДПОВІДАЛЬНА ПОВЕДІНКА – ОСНОВА РОЗВИТКУ ЗЕЛЕНИХ КАМПУСІВ
6 червня 2023 року в рамках реалізації проєкту Жана Моне «Green Campus Strategies: EU Experience for Ukrainian Universities» (2022-2025, 101085427 — GCAM — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH) Тетяна Васильєва та Олена Чигрин провели он-лайн вебінар, присвячений принципам формування «зеленої» свідомості та екологічного виховання в ЄС.
На лекції були розглянуті наступні ключові питання:
- особисте ставлення суспільства до довкілля;
- місце людини у системі «людина-довкілля»;
- що впливає на готовність до дій, які направлені на збереження довкілля?
- виміри екологічної свідомості та багато інших цікавих питань.
Цікавим був досвід студентів та аспірантів кафедри управління імені Олега Балацького, які розказали про зелені кампуси університетів Великобританії, Польщі, Німеччини.
Студенти сформулювали головний меседж зустрічі: «Ми віримо в силу змін і в те, що найкращий подарунок, який ми можемо зробити майбутнім поколінням і найцінніший спадок, який ми можемо залишити після себе - це допомогти студентській молоді бути лідерами та провідниками ідей та принципів сталого розвитку... Залучення студентів до захисту планети є вкрай важливим!»
ЛЕКЦІЯ: РОЗВИТОК ЗЕЛЕНИХ КАПМУСІВ: ДОСВІД КРАЇН ЄС ДЛЯ УКРАЇНИ
НАУКОВЕ СТАЖУВАННЯ В СІЛЕЗІЙСЬКОМУ УНІВЕРСИТЕТІ
В рамках Міжнародної міждисциплінарної літньої школи “Intragen” Олена Чигрин почала наукове стажування на базі Сілезійського університету (м. Глівіце, Польща). Тематика стажування «Smart Public Space in Prosument Energy Transition».
Протягом 10 днів інтенсивної програми 30 учасників з університетів з 7 країн відвідають 60 годин лекцій, семінарів, лабораторних вправ і ознайомчих візитів. Насичена навчальна програма, присвячена енергетичному менеджменту в сталому громадському просторі, супроводжувалася заняттями з польської культури та мови, відвідуваннями промисловості та громадською діяльністю.
Провідними темами школи є інтелектуальні технології в просьюмер енергетиці. Програма стажування охоплює різні тематичні області, зокрема: технології відновлювальної енергетики, застосування матеріалів майбутнього, функціонування розумного міського простору, архітектурні інновації та багато іншого.
ПЕРЕМОГА НА МІЖНАРОДНОМУ КОНКУРСІ
Дівчата представили наукову роботу на тему "Цифровий маркетинг при формуванні зелених конкурентних переваг підприємств". В роботі досліджувались передумови формування зеленої поведінки споживачів, ролі цифрових технологій при забезпеченні зеленої конкурентоспроможності та вибору ефективних каналів комунікації для формування екологічно свідомої повежінки споживачів.
Керівник Олена Чигрин.
Співорганізаторами Конкурсу були навчальні заклади Польщі, Латвії, Литви, Чехії, Словаччини, Сербії, Шотландії та інших країн.
Щиро вітаємо та бажаємо не зупинятись!!!