Матеріали & Новини
2021 рік
Вивчаємо досвід Європейських країн разом: найцікавіше за лаштунками або про що свідчать ділові індекси
Учасники заходу ознайомилися з напрямами реформ у сфері малого та середнього бізнесу країн ЄС та мали змогу обговорити особливості індексу легкості ведення бізнесу в Україні.
Семінар викликав багато запитань слухачів та жваву дискусію.
Політика ЄС та України щодо підтримки малого та середнього бізнесу
02 лютого 2021 року відбулася відкрита лекція на тему «Політика ЄС та України щодо підтримки малого та середнього бізнесу». За запрошенням кафедри економіки, підприємства та бізнес-адміністрування лекцію з політики ЄС у сфері підтримки підприємництва провели Люльов Олексій – доктор економічних наук та Тетяна Пімоненко – доктор економічних наук, Fulbright Alumna.
Олексій Люльов та Тетяна Пімоненко розповіли студентам про:
- політику України щодо підтримки малого та середнього бізнесу (МСП): основні документи, що регулюють відносини держави та МСП; джерела підтримки МСП в Україні;
- політику ЄС у сфері підтримки підприємництва угода про Асоціацію між Україною та ЄС; можливості для МСП України в контексті угоди з ЄС.
Захід проведено в рамках проєкту ЄС Жана Моне “EU policy for SMEs: perspectives and challenges for Ukraine” (619999-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE)
Дякуємо, що ділитесь знаннями та цінним практичним досвідом зі студентством!
Основи сталого розвитку: практика ЄС в контексті інвестування зеленого підприємництва
Зелене підприємництво – від ідеї до результатів
ВІДКРИТА ЛЕКЦІЯ «СОЦІАЛЬНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО: ДОСВІД ЄС»
12 квітня 2021 року Тетяна Пімоненко та Олексій Люльов провели для студентів та аспірантів відкриту онлайн-лекцію, присвячену питанням розвитку соціального підприємництва в ЄС. У рамках проєкту «EU policy for SMEs: perspectives and challenges for Ukraine» (619999-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE, до лекції було запрошено експертів з Польщі, які представили досвід ЄС у розвитку соціального підприємництва, враховуючи вимоги концепції сталого розвитку. Спікери представили моделі корпоративно-соціальної відповідальності, окреслили основні етичні проблеми ведення бізнесу у висококонкурентному середовищі. Під час лекції слухачі дізнались, яку відповідальність несе роботодавець перед своїми працівниками та які негативні наслідки спричиняє порушення принципів бізнес-етики. Слухачі долучились до активної дискусії, за результатами якої було сформовано профіль сучасного соціально-відповідального бізнесмена.
Cилабус з вибіркового курсу "EU Business Values and Ethics"
У рамках реалізації проєкту «EU policy for SMEs: perspectives and challenges for Ukraine» (619999-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE), Тетяна Пімоненко та Олексій Люльов розробили силабус з курсу "EU Business Values and Ethics", що викладається для студентів усіх спеціальностей.
Старт курсу «EU Business Values and Ethics» у рамках Європейського проєкту Жан Моне
- цінності та етику ведення бізнесу в країнах ЄС та Україні;
- підприємницькі здібності та успішні кейси реалізації бізнес-ідей;
- гендерну рівність у бізнесі в країнах ЄС та Україні;
- успішні кейси жінок-підприємців.
На кафедрі маркетингу розпочато цикл відкритих лекцій з тематики «Ukrainian SMEs as an enabling economic growth: lessons from EU » у рамках Європейського проєкту Жан Моне
Даною лекцією започатковано цикл лекцій для аспірантів в рамках проєкту ЄС Жана Моне “EU policy for SMEs: perspectives and challenges for Ukraine” (619999-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE). Ці лекції, безумовно, будуть цікавими не тільки для аспірантів, але й викладачів та науковців
Workshop «Лідерство та підприємницький компетенції»
Для студентів маркетологів жовтень був насичений тренінгами від практиків. Так, 10 жовтня 2021 р. у рамках курсу «EUBusiness Values and Ethics» (що реалізується у рамках проєкту «EU policy for SMEs: perspectives and challenges for Ukraine» (619999-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE)) запрошений спікер – підприємець Володимир Нестеренко провів тренінг «Лідерство: виходь із зони комфорту». Студенти спробували оцінити свої підприємницькі здібності, а також приміряти на себе роль лідера у команді.
На початку тренінгу, з використанням онлайн-платформи Mentimeter сформували семантичне ядро лідерських якостей підприємця. Після, у рамках своєї команди кожен намагався проявити відповідні лідерські якості підприємця відповідно до отриманого кейсу.
Студенти встигли опрацювати такі кейси, як: «Звільни кращого товариша», «Переконай, що нова ідея є прибутковою», «Перемовини з інвесторами», «Знайди бізнес-партнера з країн ЄС».
Нагадаємо, що по завершенню вивчення курсу «EU Business Values and Ethics» усі студенти отримають сертифікати відповідно до їх результатів.
Тренінг «Отримання фінансової допомоги на власну справу: перші кроки»
У рамках реалізації проєкту Жан Моне EU policy for SMEs: perspectives and challenges for Ukraine" (619999-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE) Тетяна Пімоненко та Олексій Люльов 7 листопада 2021 р. провели тренінг для підприємців Сумського регіону. Вони розповіли про можливості отримання фінансової підтримки на ведення власної справи. Крім цього, підприємців зацікавили питання щодо промоції власного бізнесу у період пандемії, а також застосування сучасних цифрових маркетингових інструментів просування в онлайн-середовищі.
«EU policy for small and medium enterprises»: довгоочікувані сертифікати
- EU business-friendly environment.
- Green entrepreneurship: EU studies for Ukraine.
- Social business: EU experience.
Розвиток підприємницької культури: досвід ЄС
Здобувачі вищої освіти щиро подякували за креативний підхід в організації проведення та за отриманий досвід під час лекції Олексію Люльову та Тетяні Пімоненко.
Тренінг із «Соціального підприємництва»
Однією з умов виконання практичних кейсів було представлення результатів у вигляді скетчів та рисунків, що у свою чергу сприяє розвитку не лише критичного, а й креативного мислення.
Тренінги з курсу «EU policy for small and medium enterprises»
У березні у рамках курсу «EU policy for small and medium enterprises» розпочато цикл тренінгів з «Зеленого бізнесу: досвід країн ЄС для України». Тренінги складались з декількох етапів.
На першому етапі Тетяна Пімоненко та Олексій Люльов розповіли про специфіку та особливості зеленого підприємництва, наявні інструменти стимулювання розвитку зеленого бізнесу в країнах ЄС.
На другому етапі – всі учасники були поділені на команди. Кожна команда обʼєднувала студентів бакалаврів, магістрів та аспірантів. У рамках другого етапу учасники повинні були запропоновувати механізми розвитку зеленого бізнесу в Україні, засновуючись на кращих практиках країн ЄС.
На третьому етапі – команди представляли свої напрацювання, які оцінено було запрошеними підприємцями.
За результатами студенти отримали сертифікати відповідно до їх здобутків під час навчання. Усі тренінги реалізовувались у рамках проєкту «EU policy for SMEs: perspectives and challenges for Ukraine» (619999-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE).
Бізнес у фокусі Європейського Союзу
На базі Сумського державного університету відбувся вебінар для студентів коледжів та технікумів «Бізнес у фокусі Європейського Союзу: історії успіху», на якому розглядалися:
- особисті якості підприємця та їх роль в забезпеченні успіху підприємницької діяльності;
- метод оцінки власних підприємницьких здібностей;
- відомі молоді підприємці в ЄС та Україні. Хто Воні?
Структура вебінару складалася з: лекція зі слайдами; pdf презентації; додаткова авторська інформація на тему вебінару.
Спікери: Олексій Люльов – завідувач кафедри маркетингу; Тетяна Пімоненко – доцент кафедри маркетингу
Вебінар проведено рамках проєкту ЄС Жана Моне “EU policy for SMEs: perspectives and challenges for Ukraine” (619999-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE).
Workshop у рамках Jean Monnet Module!
У середині травня відбувся воркшоп у рамках реалізації Jean Monnet Module «EU policy for SMEs: perspectives and challenges for Ukraine» (619999-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE). Воркшоп об’єднав студентів різних спеціальностей (економістів, маркетологів, інженерів, інформаційні технології), науковців та підприємців.
У ході зустрічі учасники дискутували про:
- можливості для вітчизняного бізнес-сектору у світлі активізації євроінтеграційних процесів в Україні;
- перспективні напрями співпраці України та ЄС у підтримці розвитку бізнес-сектору;
- роль жінок у розвитку бізнесу;
- лідери зеленого бізнесу в ЄС;
- підприємницькі компетенції та цінності молоді.
«Бізнес-середовище країн ЄС»
- регіональної політики країн ЄС щодо підтримки розвитку малого та середнього підприємництва;
- напрями поліпшення бізнес-середовища.
Розвиток зеленого підприємництва в Україні та країнах ЄС: перспективи та можливості
20 листопада у рамках курсу «EU policy for small and medium enterprises» студенти Сумського державного університету та Державного Університету ім. С.Сташіца (Польща) дискутували на тему «Розвитку зеленого підприємництва в Україні та країнах ЄС».
Даний захід реалізовувався у рамках проєкту «EU policy for SMEs: perspectives and challenges for Ukraine» (619999-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE).
Студенти поділились власними ідеями реалізації зеленого бізнесу та розробили систему інструментів промоції зеленого стилю життя та формування green mind серед молоді. Презентація та обговорення ідей учасників супроводжувалась жвавою дискусією.
Jean Monnet Module: PLAQUE
Навчальний рік розпочато з отримання почесних відзнак від Erasmus-офісу за реалізацію Жан Моне Модулю “EU policy for SMEs: perspectives and challenges for Ukraine" (619999-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE). Основною метою даного проєкту є просвітницька діяльність щодо Європейської політики (етики, культури, механізмів, законодавства, принципів тощо) підтримки та розвитку малих та середніх підприємств як ключової рушійної сили економічного розвитку країни.
Жінки у бізнес-середовищі: стереотипи та можливості
- Гендерний паритет в бізнес-середовищі в ЄС та Україні: бар’єри та можливості.
- Успішні кейси жіночого підприємництва.
- Lifystyle жінок у бізнесі.
Розвиток жіночого підприємництва: шлях до економічної самостійності та соціальної захищеності
12 грудня 2021 року для слухачів Центру освіти дорослих м. Суми «Educatіon for Life» завідувачем кафедри маркетингу олексієм Люльовим та доцентом кафедри маркетингу навчально-наукового інституту бізнесу, економіки та менеджменту СумДУ Тетяною Пімоненко, прочитано онлайн-лекцію «Розвиток жіночого підприємництва: шлях до економічної самостійності та соціальної захищеності».
Під час лекції спікерами підіймалися питання підтримки ЄС жіночого підприємництва в Україні:як розпочати власний бізнес;
як отримати фінансування;
на яку підтримку ЄС можуть розраховувати підприємці в Україні;
успішні кейси відкриття власної справи за допомогою ЄС.
Лекція проведена рамках проєкту ЄС Жана Моне “EU policy for SMEs: perspectives and challenges for Ukraine” (619999-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE).
Цикл тренінгів «EU business-friendly environment»
Успішне вивчення курсу «EU Business Values and Ethics» у рамках Європейського проєкту Жан Моне
У грудні 2021 року студенти завершили вивчення курсу «EU Business Values and Ethics», що реалізовувався у рамках проєкту «EU policy for SMEs: perspectives and challenges for Ukraine» (619999-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE) було вивчено такі основні теми:
- EU values and Ethics of SMEs
- Successful EU entrepreneurs
- Leadership and team
- Women in Business: EU and Ukraine
- EU and Ukrainian business sector for women: differences and opportunities
Усі слухачі відповідно до їх результатів отримали відповідні сертифікати.